BENEKLİ KELEBEK

KIRISIKLIKLAR

Kırışıklıklar 30 yaşlardan itibaren her kadının sorunu olamaya başlar. 50 li yaşlardan itibaren 20 yaşlarımızdaki pürüzsüz ve kırışıksız cilde sahip olmak için çocukluktan itibaren iyi beslenmek ve cildimize iyi bakmak gerekir. Krışıklık olduktan sonra onu düzeltmek daha zordur. ilk önce mimik kırışıklıkları oluşur. 20 li yaşlara kadar yüz kırışıkları için bitkisel çözümler vardır. göz altı kırışıklıkları tedavisi her yaşta önemlidir. cilt kırışıklıkları için maske örnekleri alt kısımdaki açıklamalarda görebilirsiniz.  göz altı kırışıklıkları için bitkisel kürler, bitkisel yağlar, evde denenmiş reçeteler mevcut sitemizde. yüz kırışıklıkları cildin Q ten ( kolojen ) yapısının bozulmasından oluşur. Piyasadaki Q ten içeren doğal, bitkisel kozmetiklerle cilt kırışıklığı önlenebilir.

Hazırsanız bu kez cilt yüzeyinde iz bırakan kırışıklıkların gece uykuda yatış pozisyonlarının da etken olduğu konusunda Amerikan Dermatoloji Akademisi (AAD) uyardı. Uyurken kafa yüzü aşağı bakacak şekilde ve yan uyumak, yanaklar ve çenede kırışıklıkları artırır. Kırışıklık oluşumunu azaltmak için, AAD diyor ki, sırt üstü uyumak kırışıklığı azaltır.

yüzdeki kırışıklıklar


Cilt kırışıklıkları için; Daha fazla balık yiyin - Özellikle Somon. Cilt bakımında büyük taşlarından biridir. Sadece somon (diğer soğuk su balıkları ile birlikte) büyük bir protein  kaynağı olduğu kadar. Omega-3 olarak bilinen esansiyel yağ asidininde harika bir kaynağıdır. Elzem yağ asitleri kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur, cildi besler, onu diri ve dik tutar.

kırışıklıklar için krem


Şaşırmayın, tekrarlanan yüz hareketleri, mimiklerde yüz kırışıklıklarına neden olur.AAD tekrarlanan yüz hareketleri overworks yüz kasları, cilt yüzeyinin altında bir oyuk oluşturur. Bu oyuk sonunda kırışık olur. Mesela; gözleri kısarak bakmak. O gözleri geniş tutun , Eğer ihtiyacınız varsa okuma gözlükleri takın.Güneşli havada güneş gözlüğü takın. Güneşin zararından göz çevresindeki cildi korur ve gözleri kısarak bakmayı engeller.Göz çevresi kırışıklık için geniş camlı güneş gözlüğü kullanın.

derin kırışıklıklar


Alfa-hidroksi asitler içeren serumlar kullamak iyi gelir cilt canlanır.Bu doğal meyve asitleri özellikle göz çevresindeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Ölü deri hücrelerinin üst tabakadan soyulmasını sağlayarak alttaki canlı deriyi yüzeye çıkarır. Yeni araştırmalar yüksek konsantrasyonlarda AHA ( Alfa Hidroksi Asitlerin ) kolajen üretimini harekete geçmesinde yardımcı olduğunu göstermektedir.

kırışıklıklar için


Kakao, kahve, yeşil çay ve çikolata için. Araştırmacılar, bu tür içecekte yüksek düzeyde flavonollar (epicatchin ve kafein) içerdiğinden ciltde kan dolaşımını hızlandırarak cilt canlı ve parlak olur. Yapılan araştırmalar;  Güneşin zararlı ışıklarından korunan cilt hücreleri hidrasyon ve kakao içeren gıdaların cilt görünümünü daha yumuşak ve canlı olduğunu açıklar.

göz çevresindeki kırışıklıklar

Cildi aşırı yıkamayın. Dermatologlar göre, kırışıklıklara karşı koruma sağlayan doğal bariyer cilt dokusunda bulunan yağ ve nem su şeritleridir. Onları çok sık yıkayarak cilt dokusuna zarar vermeyin. Cildi koruyucu nemlendiriciler içeren yüz temizleyicisi kullanın.

kırışıklık maskeleri

C vitamini içeren tropikal meyveleri bol tüketin.Diğer vitaminler arasında, C vitamini, kolajen üretimini artırmak ve güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından pigmentasyon sorunlarına karşı korur. C vitamininin az tüketilmesinde İnflamatuvar cilt hastalıkları artabilir.Bugüne kadar kırışıklıkları hafifletmek için en güçlü L-askorbik asit en çok Ctropik meyve ve sebzelerde bulunur.

göz kırışıklıkları için maske

Daha çok Soya yiyin. Araştırmalar,güneş etkili fotoyaşlanma  karşı korumak için soya yardımcı olur. Yayınlanan bir çalışmada, Soya bazlı beslenme takviyesi (olan maddeler de vitamin, balık protein ve beyaz çay, üzüm, domates alıntılar dahil) sadece altı ay sonra cildin yapısı ve sıkılığı arttığını belirlendi.

kırışıklık için doğal çözümler


İyi Cilt Bakımı Temelleri Uygulama
Eğer gerçekten cildinizin genç görünümlü tutmak istiyorsanız, aşağıdaki şartlara uymanız gerekir. Daha önce bu önerileri duydum, biliyorum diyebilirsiniz ama tekrar ettiniz:
1-Güneşten kaçının
2-Güneş koruyucu krem kullanın
3-Sigara içmeyin
4-Nemlendirici kullanın

göz altı kırışıklığı

İlk önce mimik çizgileri oluşur. Gülme kaynaklı alın çizgisi, göz çevresi kırışıklığı, burun kenarı kırışıklığı, dudak çevresi kırışıklığı. Yüz kaslarını güçlendirmek için nemlendirici krem uygulanırken masaj yaparak uygulanmalı.

 göz kırışıklığı boyundaki kırışıklıklar  cilt kırışıklıkları için maske cılt maskesı

kırışık maskesi göz altı kırışıklıkları için bitkisel çözüm  cilt kırışıklıkları yüz kırışıklıkları için maske

Hayat boyunca cilde hiç bir bakım yapmaz ve güneş gibi zararlı dış etkenlerden korumazsanız. 40 lı yaşlarda yüz budenli onarılamayacak derinlikte çizgiler, kırışıklıklar oluşur. Geç kalmamak için yüzümüz canlı ve parlakken bakımını yapmalıyız.

göz altı kırışıklıkları için doğal çözümler

Geçici ama anında sonucu görülen uygulama botox vardır.
kırışıklıklar için maske


Bu site, tıbbi yardım sağlamaz.
BU SİTE TIBBİ TAVSİYE VERMEMEKTEDİR. Yalnızca bilgi amaçlı olarak tasarlanmıştır ve bireysel durumları ele almamaktadır.
Bu bölüm ile ilişkilendirebilinecek alt menülerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

  Anti Aging Gıdalar

  Güzellik İpuçları

  KırışıklıklarSizde Mesajınızı İletin
Adınız
Mail Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
 
İp Numaranız :3.93.75.242 / Tarih:19-11-2019 / Saat:01:12:53
Şuanda Sitede 1 Kişi var. Bugün 3 Ziyaretçi ve 6 Tıklama Alındı. Toplam Ziyaretçi Sayısı 2,143
  Benekli Kelebek sitemiz üzerinden webmasterlara özel bilgi arşivi , Yemek tarifleri , Çocuk bakımı , kişisel gelişim , takı tasarımı , cilt bakımı , Sağlıklı yaşam , Kuantum Felsefesi , Evden internet üzerinden para kazanma konuları gibi her türlü bilgiye ücretsiz ulaşabilirsiniz.Web tasarım ; Özlem İşleyen