BENEKLİ KELEBEK

 Geçici dövme, Tato hakkında genel bilgiler. Resimli anlatım.

GEÇİCİ DÖVME , TATO , KINA DÖVME HAKKINDA BİLGİLERİ BULABİLECEĞİNİZ WEB SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ.

 

Kına Geçici Dövme

Alternatif dövmedir.  Çünkü kına yarı-kalıcı niteliktedir. Genellikle hiçbir katkı maddesi içermez kına-tabanlı dövmeler. Kına kırmızımsı-turuncu--kahverengi renk bırakır cilt üzerine ve bir bitkiden türetilmiştir. Eğer kına geçici dövmeyi tercih ederseniz saf kına olduğundan emin olun. Dermatolojik yayınlar doğal kınaya alerjik reaksiyonlar çok nadirdir ve genellikle ürün cilt uygulaması için güvenli olarak kabul edilir.

 

Kısaca malzemeler

Oksijen suyu (Evinizde vardır zaten yoksada eczaneden alabilirsiniz )

Hint kınası (Bunuda baharatçılardan alabilirsiniz. 10 gr alsanız sizi deli eder.  Fazla bile aslında , Tabi unutmadan söyleyeyim Black, Siyah renk alacaksınız)

Kürdan ( Ucu sivri olanlar tercihimdir

Koltuk altı stick pudrasız. ( Aydinger kağıdının yapışması için lazım . Normal kremde olabilir. )
Aydınger kağıdı ( Kırtasiyeden alabilirsiniz. )
Dövme deseni 
STABİLO KALEM ya da sabit kalem (kırtasiyeye sait kalem denilince veriyorlar )
Şişe kapağı
Kolonya

Hazırlanışı
 
Öncelikle bir şişe kapağının içine 2 çay kaşığı kınayı koyuyoruz. Bunun üzerine önce bir damla sonra bir iki damla oksijenli su koyup iyice karıştırıyoruz. Tabi bu karışımın kıvamı  boza kıvamında olacak yada kahve telvesi kıvamında. Hint kınası kaliteli olması iyi bir dövmenin olmazsa olmazıdır.

Evet kapakta karışımımızı hazırladıktan sonra , dövmeyi yapacağımız yeri güzelce kolanya ile temizleyip kuruluyoruz. Aydınger kağıdı üzerine desenimizi stabilo kalem ile çiziyoruz.
Sonrasında Dövme yapacağımız yere kremi sürüp aydınger kağıdını oraya yapıştırıp bastırıyoruz. Biraz tutun ve iyice bastırın her yerine. Sonrasında kağıdın üzerindeki desen derimizde çıkmış oluyor. Sonrasında kürdan ile kınayı oraya işliyoruz.
Taşırmadan yapmak çok önemli. Tabi ilk yapışınızda kesin taşıracaksınız . Taşan yerleri dövme kurumadan  kulak pamuğuna alkol- kolanya koyup yanınızda bekletin taşan yerleri silebilirsiniz bu sayede.

 Ve en zor kısmına geldik. Hiçbir yere değirmeden orası kuruyana kadar , böyle dokununca tozlaşıp düşüne kadar bekliyoruz. Sonrasında yıkıyoruz. Ve döveniz hazır.
 


 • 1


  Benekli Kelebek Ziyaretçi Mesajlarımız
  09.02.2015 asya
  Mesaj : Merhaba, geçici dövme hakkında daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Kına dövmesi, kına kalemi, dövme fiyatları, nerden temin edebilirim ve modelleri gibi.


  Sizde Mesajınızı İletin
  Adınız
  Mail Adresiniz
  Mesajınız
  Güvenlik Kodu
   
  1
  İp Numaranız :3.93.75.242 / Tarih:19-11-2019 / Saat:01:13:57
  Şuanda Sitede 1 Kişi var. Bugün 3 Ziyaretçi ve 16 Tıklama Alındı. Toplam Ziyaretçi Sayısı 2,143
    Benekli Kelebek sitemiz üzerinden webmasterlara özel bilgi arşivi , Yemek tarifleri , Çocuk bakımı , kişisel gelişim , takı tasarımı , cilt bakımı , Sağlıklı yaşam , Kuantum Felsefesi , Evden internet üzerinden para kazanma konuları gibi her türlü bilgiye ücretsiz ulaşabilirsiniz.Web tasarım ; Özlem İşleyen