BENEKLİ KELEBEK

ANTi AGiNG GIDALAR

Cilt 30 lu yaşlardan sonra kolojen yapısındaki bozulma nedeniyle nem kaybı oluşur. Nem kaybından sonra ciltde kırışmalar başlar. Cilt yağlı, karma, kuru da olsa her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır. Buhar kürü, ozon terapisi ve iyi kalite nemlendirici krem faydalı olur.Yaşlanma karşıtı gıdalardan en önemli 16 tane sayabiliriz. Bunların neden anti aging olduğunu aşağıda resimleriyle açıklayacağım.

 

1 Çilek, 2 Karpuz, 3 Avokado, 4 Brokoli, 5 sebzeler, 6 Fasulye, 7 Sarımsak, 8 Tahıllar, 9 Yeşil Çay, 10 Kök sebzeler, 11 Ispanak, 12 Somon, 13 Karpuz, 14 Domates, 15 Su, 16 Şarap

Anti-aging dendiğinde Antioksidanlar insan sağlığında önemli bir rol oynarlar. Onlar oksidasyon yoluyla serbest radikallerin yaşlanma etkilerine karşı mücadele etmek için vücut yardımcı olur. Serbest radikaller vücutta birçok doğal süreçlerle oluşan temelde eşleştirilmemiş ve kararsız moleküllerdir. Serbest radikaller kendilerini istikrar için diğer moleküllere ihtiyaç duyar ve giderek DNA hücre yapısına hasar verdikleri için cilt değişir. Bu sebepten vücutta kararsız moleküller yanlış etkiye neden olur. Dolayısıyla, serbest radikaller ve bunların zararlı etkileri ile başa çıkmak için en iyi yöntem anti-aging diyet uygulamaktır.

Ciltler için Yaşlanma Karşıtı Gıdalar: Bazı çalışmalar vücudunuzu sağlıklı tutmak için anti-aging gıdalardan yardım almamız gerektiğini ve anti egging diyetin yaşlanma sürecini yavaşlattığını ortaya koyuyor. Antioksidanlar serbest radikallere karşı vücudu korumak ve temiz tutmak için toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.Bu sebepten bu besinler cilt için de iyidir. Günlük diyetimizde beslenmemize dahil etmeliyiz. Cilt için bazı anti-aging gıdalar aşağıda belirtilmiştir:

Çilek: Yaban mersini ve böğürtlen ile çilek ve ahududu arasında değişir çilek pek çok çeşidi flavonoidler iyi kaynaklarıdır. Bu güçlü antioksidanlar, doğal yaşlanma ve serbest radikallere karşı cilt ve vücut korunması yardım eder.C vitamini açısından da oldukça zengin meyvelerdir.

 

Avokado: Avokado iyi anti-aging gıdadır. Avakado yaşlanma ve sağlıklı ve parlak bir cilt bakımından vücudu destekleyen E vitaminini önemli miktarda içerir. Tekli doymamış yağların vücudun kötü kolesterol ve toksin düzeyini düşürmek için avokado yardım almalıyız. Bu meyve, aynı zamanda, bir yüz maskesi olarak ve ayrıca saç kremleri hazırlamak için de kullanılabilir.

Brokoli: Brokoli ve lahanası İzotiosiyanat ve quercetin gibi antioksidan açısından oldukça zengindir. Serbest radikaller tarafından tetiklenen hasarı engeller. Brokoli filizi brokoliden 30 kat daha fazla İzotiosiyanat içerir.

Sebzelerden: Turp gibi sebzelerden, şalgam, karnabahar, lahana ve brüksel lahanası lif ve vitaminin iyi kaynaklarıdır. Bu kanser ve toksinlerle mücadele için yardımcı olur. Bu sebzeler de C vitamini bakımından zengin olduğu cilt rejuvenators geliştirilmesinde yardımcı - kolajen ve elastin üretmesini destekler artırır.

Fasulye: Siyah fasulye ve siyah soya fasulyesi gibi Fasulye antosiyanin yüksektir. Antosiyanin nörolojik bozuklukların ve yaşlandırma etkenlerinin azalmasına yardımcı flavonoidler ile ilişkili suda-eriyebilir pigmenttir. Soya anti-aging özellikle iyi bir izoflavon kaynağıdır.

Sarımsak: Sağlığa çok yararları olan başka bir bitki yoktur. Bu vücuttan ağır metallerin atılması için birleştiren etkili bir anti-inflamatuar ajandır ve böylece her zamankinden parlak ve sağlıklı bir cilt sağlamaya yardımcı olur.

Fındık: Antioksidan mineraller ve yağ bol miktarda içerir. Sağlıklı bir cilde sahip olmaya yardımcı olur.Bağışıklık sistemini güçlendirir ve birçok hastalıkla mücadelede yardımcı olur.

Yeşil Çay: Bu çoğu için bir sürpriz olabilir, ama yeşil çay cilt için harika bir anti-aging besindir. Ayrıca tannik asit ve antioksidan açısından zengindir. Güzel ve sağlıklı bir cilt bakımına yeşil çay yardımcıdır.

Kök sebzeler: Kabak, havuç ve patates gibi kök Turuncu ve sarı kök sebzeler beta karoten ( A vitamini) açısından zengindir. Beta karoten göz ve cilt için faydalıdır, çünkü Beta-karoten süper bir antioksidan olarak kabul edilir.

Ispanak: Sağlıklı bir cildi korumaya yardımcı olan lutein bakımından zengindir. Ispanak Cildin nem tutmasını kolaylaştırır.Yavaş yavaş güzel ve genç görünmesi için parlak bir cilt kazandırır.

Somon: Bu balık cilt için yararlı omega-3 yağ asitleri ve aynı zamanda yüksek kaliteli protein açısından zengindir. Araştırmalar diyet somon dahil olmak üzere, sağlıklı kalmak ve güzel bir cilt elde etmek için haftada en az 3 kez yenildiğinde yardımcı olabileceğini ortaya koymaktadır.

Karpuz: Bu sağlıklı bir cilt için en etkili anti-aging besindir. Çinko gibi birçok besin, esansiyel yağlar, selenyum, E vitamini, C vitamini, B vitamini ve A vitamini,  bol miktarda içerdiği için serbest radikallerin hasarını ve cilt yaşlanmasına karşı mücadelede yardımı eder.

Domates: Vücut tarafından serbest radikaller mücadele etmek için  kullanılan güçlü bir silahtır. Domates iyi bir Likopen kaynağıdır. Güneş kaynaklı ciltte yaşlanmaya neden olan serbest radikalleri nötralize eder.

Su: Bu cilt için anti-aging diyeti en önemli bileşenidir. Bu her zaman cildi nemli tutmak için şarttır. Bütün anti oksidanların vücutta işlev görebilmesi için su şarttır. Günde en az 1,5-2 litre su içilmelidir. Su istenmeyen atıklar ve toksinler elimine etmeye yardımcıdır. Günlük en az 8-10 bardak su içilmesi tavsiye edilir.

Şarap: Bu cilt için en önemli anti-aging gıda olduğunu kanıtlamış bir başka güçlü antioksidandır. Yeşil çay gibi, şarap da kateşinler ve resveratrol içerir.

 

Yukarıdaki kadın, erkek ve çocuklar için sağlıklı olmak, sağlıklı cilt, sağlıklı yüz için faydalı, gerekli bazı büyük anti-aging gıdaların bilgisi verildi. Şeker gibi tatlı, mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşamak için doymamış yağ alımını azaltmak gerekir. Rafine şeker ve gıdalar serbest radikallerin etkinliği artırarak cilt yapısına zarar verir dolayısıyla bunları önlemek için en iyisi yememektir.

Bu bölüm ile ilişkilendirebilinecek alt menülerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

  Anti Aging Gıdalar

  Güzellik İpuçları

  KırışıklıklarSizde Mesajınızı İletin
Adınız
Mail Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
 
İp Numaranız :3.93.75.242 / Tarih:19-11-2019 / Saat:01:13:26
Şuanda Sitede 1 Kişi var. Bugün 3 Ziyaretçi ve 11 Tıklama Alındı. Toplam Ziyaretçi Sayısı 2,143
  Benekli Kelebek sitemiz üzerinden webmasterlara özel bilgi arşivi , Yemek tarifleri , Çocuk bakımı , kişisel gelişim , takı tasarımı , cilt bakımı , Sağlıklı yaşam , Kuantum Felsefesi , Evden internet üzerinden para kazanma konuları gibi her türlü bilgiye ücretsiz ulaşabilirsiniz.Web tasarım ; Özlem İşleyen